Aktualności

Badania partycypacyjne w ramach projektu "Efektywne Klastry"

14-10-2014

 

 

Wszystkich zainteresowanych problematyką klasteringu i jego wpływem na rozwój gospodarczy regionów zapraszamy do udziału w badaniach partycypacyjnych, których głównym celem jest odpowiedź na pytanie „Jak poprawić współpracę pomiędzy firmami operującymi w sektorze lotniczym i jego otoczeniem?”. Badania są elementem projektu badawczego „Efektywne klastry podstawą innowacyjności i źródłem trwałego rozwoju regionalnego”, realizowanego przy Wyższej Szkole Zarządzania w Rzeszowie oraz Evans School of Public Affairs University of Washington. Badaniem objęte są firmy należące do Doliny Lotniczej, jak również jednostki naukowo-badawcze, instytucje otoczenia biznesu oraz firmy nie będące członkami, ale tworzące łańcuch wartości klastra.


Badania prowadzone będą metodą „Open Space Technology“, wypracowaną przez amerykańskiego naukowca Harrisona Owena. Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie badań z wykorzystaniem tej metody, gdyż gwarantuje ona poruszenie wszystkich tematów zaproponowanych przez uczestników, dzięki temu głos każdego jest ważnym elementem prowadzonej dyskusji. Oprócz tego przedstawimy również niezwykle interesujące wnioski płynące z badań ankietowych i wywiadów pogłębionych realizowanych w ramach projektu badawczego.


Przed spotkaniem zachęcamy do zastanowienia się nad potencjalnymi tematami związanymi z współpracą w sektorze lotniczym i jego otoczeniu, które warto by było poruszyć.
potkanie odbędzie się 23.10.2014 roku w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy k. Rzeszowa, w godzinach od 11.00 do 14.30.


Zachęcamy do uczestnictwa ponieważ poprawa jakości współpracy z  największym i najprężniej rozwijającym się  klastrem w regionie ma szanse przynieść indywidualne korzyści dla każdemu z nas.

 

Wszystkich należących do grup objetych badaniam, tj. firmy Doliny Lotniczej, jednostki naukowo-badawcze, instytucje otoczenia biznesu oraz firmy tworzące łańcuch wartości klastra zapraszamy do wzięcia udziału. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres

 


 

 
lista aktualności
Facebook
Copyright INNpuls Sp. z o.o, Sąd Rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Gospodarczy KRS 0000301870,
kapitał zakładowy: 119 500 PLN, NIP 813-35-40-225, REGON 180306937
Copyright ® INNpuls 2019
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS